Valašské Meziříčí leží na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy a je vstupní branou do Beskyd i Vsetínských vrchů. Katastr tvoří také místní části Bynina, Hrachovec, Juřinka, Krásno nad Bečvou, Lhota a Podlesí. První zmínka o Meziříčí pochází z roku 1297. V sousedství byla založena obec Krásno, roku 1491 povýšena na městečko. V roce 1924 se obce Meziříčí a Krásno spojily ve Valašské Meziříčí. Město leží na soutoku řek Rožnovská a Vsetínská Bečva. Svou polohou představuje vstupní bránu do pohoří Moravskoslezské Beskydy.


Radnice pravidelně investuje desítky milionů ročně do revitalizací panelových sídlišť či základních a mateřských škol. Nezapomíná ani na rozvoj sportovišť a připravuje řadu projektů s podporou dotačních programů na výsadbu stromů a úpravu zeleně nejen ve městě, ale i v jeho místních částech.


Valašskému Meziříčí se často přezdívá „Valašské Athény“, neboť město je tradičním centrem vzdělanosti na Valašsku s bohatou nabídkou kulturního života i dlouhou historií. K dispozici je letní stadion se třemi fotbalovými hřišti a atletickou dráhou. V sousedství stojí krytý bazén s tobogánem a relaxačním bazénem a letní koupaliště. Ledovou plochu pro hokej a bruslení veřejnosti nabízí zimní stadion, kde se nachází i zmodernizovaná kuželna. Tenisové dvorce a krytá tenisová hala na tenis a badminton. Na řece Bečvě je loděnice se slalomovou dráhou. Hlavními sportovními akcemi jsou každoroční Valašská rally, hokejové a fotbalové zápasy, mezinárodní turnaj ve fotbale žákůVALMEZ CUP.


Text a foto: valasskemezirici.cz