400 lidí, šéfů HR a firem z celé České republiky i Slovenska dorazí 13. října do Ostravy na 5. ročník dnes už vyhlášené akce HRko 2022. HR párty & Festival HR řešení letos proběhne ve zcela nových prostorách DK Poklad v Ostravě-Porubě. Tato změna umožnila rozšíření programu. Velice pestrý line-up se tak tak vešel do šesti stagí, zatímco minulý ročník probíhal na 2 stagích.


Vůbec poprvé na pódiu vystoupí představitelé nejvyššího vedení tradičních českých i nadnárodních firem. Své projekty z oblasti vedení lidí a HR zde představí například Tomáš Vala ze SIKO, Jan Fišer z Nestlé Czech Republic – závod Zora Olomouc, Jana Vychroňová za Vodafone, Martin Svoboda za Astratex, Tomáš Ervín Dombrovský z LMC nebo Martin Cígler jako šéf skupiny Solitea. Posluchači tak získají zcela nový pohled na obor, ve kterém působí.


Jak se na oblast rozvoje lidí ve firmách dívají nejvyšší patra managementu a jaké požadavky mají na HR, to je jedno z velkých témat letošního ročníku.


Tomáš Vala nastoupil do rodinného podniku SIKO ve svých 17 letech. Firmě zasvětil většinu života a je proslulý mimořádným přístupem ke spolupracovníkům a netradičními metodami engagementu.


Jan Fišer z Nestlé Czech Republic sbíral své pracovní zkušenosti po celém světě v performance acceleration týmu a je jedním z klíčových lídrů v rámci střední Evropy. Jeho parketou je vzdělání zaměstnanců, optimalizace a automatizace výrobních linek, klade důraz na kvalitu, hygienu a bezpečnost.


Zkrácené úvazky pro (téměř) všechny pozice? V českém prostředí stále novum. Právě tím se zabývá Jana Vychroňová. V Ostravě představí, jak to aplikovali ve společnosti Vodafone. Po více než roce implementace projektu již budou k dispozici konkrétní data a zkušenosti, takže se máte na co těšit.


Martin Svoboda ze společnosti Astratex se podělí o zajímavý příběh o příchodu nového managementu do lokální firmy, přesunu firmy do Prahy a obratu firemní kultury i způsobu řízení.


Expertem přes hlavní jevy a trendy v propojených světech vzdělávání a práce je Tomáš Ervín Dombrovský, který jedenáctým rokem pracuje ve společnosti LMC. Vystoupí v úvodu HRka, aby podal jasný pohled na trendy pro rok 2022/2023.

Martin Cígler je spolumajitelem skupiny Solitea s obratem 2,5 miliardy korun, pod kterou spadají přední hráči na českém i zahraničním trhu na poli ERP a ekonomických systémů.


Jak sjednotit týmy a firemní kultury různorodých společností napříč Evropou? To je úkol Martina Cíglera, který na HRko 2022 přiveze případovku právě na toto téma.

 

A kdo po Romanu Vojtkovi převezme moderátorský post? Nikdo jiný než Pavel Cejnar z Evropy 2, který se postará o zábavu i na otevírací Before party. Letošní HRko vypadá na pořádnou jízdu. Celý line-up naleznete na webu hrko.cz.


Text a foto: DIGITAAL.CZ