Pojďme se s jednatelkou společnosti AKORD & POKLAD Darinou Daňkovou podívat blíže pod pokličku a nechejme se provést několika významnými akcemi. 

Patrioti 

Patrioti MS kraje se za poslední roky 9x setkali v Akordu. V roce 2022 se rozhodli vyzkoušet nový Poklad. Všechny prostory ožily zajímavými osobnostmi, dychtivými návštěvníky, nekonečnými chutěmi v rámci gastrofestivalu. Tolik inspirativních myšlenek a nápadů na jednom místě! Než však přišel první návštěvník, proběhlo nesčetně schůzek organizátorů s naším realizačním týmem. Řešilo se uspořádání jednotlivých aktivit, technické zajištění ve všech prostorách, rozmístění stánků ve společenském sále… Poprvé je to vždy náročné. Odměnou bylo nadšení hostů a rezervace termínu na rok 2023. 

HRko

Největší oborová akce v ČR zaplnila všechny prostory v Pokladu poprvé. Původní 2 scény se rozrostly na 6, program okořenily zajímavé HR roomy. Klient kladl důraz na každý detail, vyměřovaly se prostory, řešilo se vhodné osvětlení, umístění každého pultu a stánku, navigace v budově, parkování. Navíc přípravu zkomplikovalo divadelní představení odehrávající se den před akcí, takže pódium v divadelním sále se muselo přestavovat v noci. O úspěchu akce svědčí rezervace dalšího termínu.

SchooLink

Konferenci SchooLink organizuje pražský Dům zahraničních služeb. Moderní a různorodé prostory Pokladu realizátory nadchly už při jejich první návštěvě. Jedna z účastnic dvoudenních přednášek a workshopů prohlásila, že se cítila jako na zahraniční konferenci – to byla pro nás velká poklona. 

Japonské dny 

Návštěvníci japonských dnů, poprvé realizovaných v Akordu, objevovali japonskou kulturu všemi smysly: proběhly koncerty, divadla, prezentace bojových umění, workshopy, přednášky, taneční vystoupení. K ochutnání byla spousta japonských specialit. Bylo zajímavé potkávat na chodbách gejši, samuraje, japonské umělce a další osobnosti. Naši technici museli být neustále v plné pohotovosti. Na pódiu se totiž v rychlém sledu měnily různé žánry: žíněnky střídal klavír, terče pro lukostřelbu doplňovaly ochranné sítě, na zadní promítání navazovaly boje se šavlemi, vzduchem létaly bambusové rošty naplněné vodou.  

Plesy 

Akord je tradičně spojen také s tancem a zábavou. Před covidem se zde uskutečnilo 23 plesů za sezónu! Obvod Ostrava-Jih zde v roce 2023 oslaví již 30. reprezentační ples. Je prima, že Akord je „nafukovací“. Pokud se vyprodají vstupenky v jednom sále, nabídneme ještě další a další prostory… v jeden večer se do Akordu vejde až 900 lidí. Maturitní plesy, firemní plesy, diskotéky. Není neobvyklé, že probíhají dokonce dva různorodé plesy najednou. A samozřejmě taneční kurzy Zdeňka Chlopčíka, který prohlásil: „Akord je pro nás vlastně náš druhý domov.“ 


To je jen malinký zlomek toho, co se u nás v Akordu a Pokladu děje. Podívejte se na www.akord-poklad.cz. 


Těšíme se na viděnou.


Text: Darina Daňková

Foto: Hrko –  archiv Hrko

Patrioti – Romana Vlachynský a Renei

Japonské dny – Jan Tajzich a Barbora Harajdová

Plesy – archív Akord & Poklad