Přemýšlíte, co budete číst během letních dnů a večerů? V široké nabídce KNIHCENTRUM.cz si přijdou na své všechny věkové kategorie čtenářů. Představujeme vám několik knižních novinek. 

V druhém dílu dilogie dobrodružné fantastiky pro mládež Worldrunner: Štvanci německého autora Thomase Thiemeyera z ostravského nakladatelství Bookmedia se opět setkáváme s Timem a jeho přáteli. Prošli vyřazovacím kolem a postupují do mistrovství světa GlobalGames, které je největší událostí desetiletí a kde budou usilovat o neodolatelnou výhru – zájezd na Měsíc. Protagonisté se tak stávají i tvářemi televize, která celou soutěž zaznamenává. Všichni soutěžící jsou ale postaveni před skutečnost, že tato velká výzva má také svá nevyhnutelná rizika. Napínavé čtení pro mládež úspěšně prolíná dobrodružné vyprávění se sci-fi a fantastikou. Staví své hrdiny a s nimi i čtenáře do úchvatného světa rozprostírajícího se na pomyslném rozhraní reality a fantazie.  

 

Podobné žánrové zaměření má i další knižní titul z Bookmedie, který – podobně jako výše zmíněná kniha – osloví mladé i dospělé zájemce vyhledávající žánr fantasy. Jedná se o román Woodwalker: Cizí divočina, čtvrtý díl z oblíbené série, kde nás německá spisovatelka Katja Brandisová znovu uvádí do neobyčejných dobrodružství pumího kluka Caraga a jeho přátel. Tentokrát se vydávají s celou třídou woodwalkerů do Kostariky, kde potkávají spoustu exotických převtělenců a užívají si putování tropickou džunglí. Hrdina zjistí, že jeho bývalý mentor má mezi měňavci v Jižní Americe mnoho stoupenců a musí varovat všechny lidi i woodwalkery. Série o Caragovi a jeho přátelích je sice určena hlavně starším dětem, ale dokázala si získat i srdce dospělých čtenářů.   


U napětí a tajemství ještě chvíli zůstaneme, neboť jsou charakteristikami i  další novinky řadící se do žánru únikové knihy (es-

cape book). Papírový dům: Akademie dvojice španělských autorů Ivana Tapii a Montse Linde vychází ze stejnojmenného televizního seriálu režiséra Álexe Piny pro společnost Netflix a zároveň navazuje na úspěch únikovky Profesorův deník. Celou zemi probudí k životu nečekaný inzerát v jednom z nejčtenějších deníků. Rafinovaný zločinec, který si říká Profesor, hledá nové členy do svého slavného gangu lupičů. Jednotliví adepti budou muset projít speciálním výběrovým řízením na tajném místě zvaném Akademie, ale nikdo neví, kde se nachází. Autoři rafinovaně propojují žánr mysteriózního thrilleru s herními strategiemi a logickým myšlením. 


Z nadpřirozených světů se přesuneme do české kuchyně, která voní ohněm a kouřem. Do jejích tajů nás zasvětí známá dvojice popularizátorů a kulinářů v podobě Romana a Jany Vaňkových ve své nejnovější knize Grilování: tipy a postupy krok za krokem. Jak již napovídá podnázev publikace, čtenář bude postupně zasvěcován do jednotlivých ingrediencí a metod potřebných k různým druhům úpravy masa. Kniha vedle všech nezbytných informací obsahuje také soubor odpovědí na nejčastější otázky o grilování, na které se lidé ptají. V letních časech dovolených nebo odpočinkových večerů pod širým nebem je grilování oblíbeným zpestřením večerů a tato kniha je ta jediná, kterou letos budete u grilu potřebovat.